اطلاعات لیزر موهای زائد

اطلاعات دستگاه لیزر

زیبایی و لطافت پوست آرزوی هر زن و مردی است که برای از بین بردن و خلاص شدن از شر موهای زائد از روش های سنتی مانند وکس ، اپیلاسیون ، بند انداختن و … استفاده می کردند که بعد زیبایی و لطافت پوست آرزوی هر زن و مردی است که برای از بین بردن و خلاص شدن از شر موهای زائد از روش های سنتی مانند وکس ، اپیلاسیون ، بند انداختن و … استفاده می کردند که بعد از استفاده کردن از این روش ها بعد از مدت کوتاهی موهای زائد با همان روند رشد و همان ضخامت به حالت اول خود باز میگرددو رشد میکند

لیزر چگونه عمل می کند ؟  

اشعه لیزر نوعی پالس نور بدون آسیب به بافت های اطراف مو است که به گرما تبدیل می شود .
لیزر در چند دقیقه موهای موجود در بدن شما را نابود میکند که انرژی که از لیزر تابیده می شود به فولیکول مو ی همان ریشه و پیاز مو برخورد می کند .

اگر چه استفاده از لیزر تضمین 100% برای از بین بردن موهای زائد بدن را نمی کند ، ولی روند رشد موهای زائد را آهسته تر میکند و به حداقل می رساند .

هر شات از لیزر کسری از ثانیه طول می کشد و مقداری از موهای زائد بدن را از بین می برد .هر چقدر ناحیه ای که لیزر می شود کوچک باشد مانند پشت لب زمان کمتری نسبت به ناحیه ای که بزرگ باشد مانند پشت پا ، صرف می شود .کارکرد لیزر به این شکل است که رنگدانه های موجود در پوست در مو جذب می شود و با استفاده از لیزر باعث از بین رفتن ملانین و ریشه در مو می شود .
دستگاه لیزر با هدایت نور متمرکزی به فولیکول مو آن ها را از بین می برد ، برخی از دستگاه ها در محیط وسیع تری همزمان می تواند چندین فولیکول را از بین ببرد .
برای انواع پوست از لیزر های و دستگاه های متفاوتی استفاده می شود .
در ابتدا به طور خلاصه میتوان گفت :
برای موهای تیره : از دستگاه ان دی اگ
برای مو های گندمی و میانه : از دستگاه دایود
برای موهای روشن تر : از دستگاه الکساندرایت استفاده می شود .
( که مفصل در مورد هر کدام از دستگاه ها توضیح داده می شود )
در برخی از موارد دیده شده که لیزر روی بدن برخی افراد پاسخ نمی دهد ، و این باور غلط وجود دارد که پزشک متخصصی که با لیزر کار کرده است ناشی بوده .
بهترین نوع پوستی که در لیزر جواب میدهد پوست روشن با مو های تیره هستند ، و این موضوع به خاطر این است که رنگ دانه های موجود در مو را جذب می کند و کسانی که دارای موی نازک و کم رنگ هستند و فقدان رنگ دانه دارند ، تاثیری چندانی ندارد .

چه نکاتی برای دستگاه لیزر باید در نظر بگیریم ؟

1- نوع برند
2- نوع تکنولوژی دستگاه

 قبل از لیزر چه مواردی باید رعایت شود ؟

قبل از انجام لیزر مو در در آن ناحیه به اندازه 1 سانتی متر رشد کرده باشد و پزشک متخصص باید نسبت به ضخامت پوست و رنگ پوست با تنظیمات دستگاه باید انجام شود ، و بعد از انجام لیزر باید واکنش پوست و مو را ببیند و بعد شروع به ادامه کار کند تا موهای زائد تمام نواحی بدن را از بین برود.
رعایت این موارد مهم و ضروری است :
1- تداوم در جلسات لیزر مهم است و تنها با 1 جلسه نمی توانید نتیجه بگیرید و بین جلسات لیزر باید بین 4 تا 6 هفته فاصله باشد و 8 تا 12 جلسه ادامه دارد .
2- بهترین زمان برای لیزر زمانی است که 2 تا 3 قبل مو تراشیده شود .
3- اگر برنزه هستید یا افتاب گرفته اید باید تاثیر آن روی پوستتان از بین برود زیرا لیزر رو ی پوست برنزه شده باعث تاول و سوختگی پوستی می شود .
4- قبل از انجام لیزر از کرم های بی حس کننده و ژل های سردو ابزار سرد کننده استفاده کنید
5- در زمان لیزر از چشم بند و محافظ یا عینک مخصوص استفاده کنید .

در چه مواردی نباید لیزر موهای زائد انجام شود؟

1- نواحی کنار چشم نباید لیزر شود و اگر مجبور به این کار هستید حتما باید از عینک های مخصوص استفاده کنید .
2- در نواحی از بدن که ضایع های پوستی مثل تبخال ، زیگیل و یا زخم باشد تا بهبودی کامل نباید در این نواحی لیزر انجام
3- لیزر برای خانم های باردار و شیرده مجاز نیست و باید خودداری کنند.
4-افرادی که دارای بیماری عصبی هستند.

آیا انجام لیزر در نواحی زیر بغل و ناحیه تناسلی مشکلی برای فرد ایجاد میکند ؟

برخی معتقد هستند که لیزر برای ناحیه زیر بغل ،فرد را دچار مشکل میکند و فرد را مبتلا به سرطان پستان می کند ولی تحقیقات انجام شده تا به امروز هیچ گزارشی در رابطه با این مشکل که فرد مبتلا به سرطان پستان شود ، داده نشده است .
و همچنین لیزر برای ناحیه تناسلی و حذف مو های زائد دارای عوارض جانبی طولانی مدت و خطرناکی نیست.

 

چه نکاتی باید بعد از لیزر موهای زائد رعایت شود ؟

1- بعد از انجام لیزر موهای زائد تا مدت 1 ماه تا 1 ماه و نیم در معرض آفتاب قرار نگیرید و از دستگاه های سولار استفاده نکنید .

2- بعد از استفاده از لیزر از پمادهای که شیمیایی هستند استفاده نکنید و از پماد زینک اکساید و کرم های ضد آفتاب استفاده کنید .
3- ناحیه ایی که لیزر شده را دستکاری نکنید ..
4-بعد ارز انجام لیزر موهای زائد از ورزش های سنگین خودداری کنید.
5- از کندن مو با موچین یا بند انداختن در ناحیه ای که لیزر شده بپرهیزید .
6- بعد از لیزر کردن موهای زائد از مصرف عطر و ادکلن و همچنینی دوش آب گرم خودداری کنید .

7-بعد از انجام لیزر موهای زائد از رفتن به استخر و سونا خودداری کنید .

استفاده از روش هایی مانند وکس ، بند انداختن ، و ایپیلاسیون و … برای از بین بردن موهای زائد بدن مسئله ای خسته کننده است که رفع موهای زائد بدن با لیزر به این روش های سنتی برتری خاصی دارد که این

برتری های خاص و مزایای استفاده از لیزر موهای زائد در مقایسه با روش های دیگر چیست؟

1- لیزر موهای زائد روش تایید شده از سوی FDA است .( بالاترین سطح علمی دنیا می باشد که در خصوص لیزر موهای زائد تاییدیه داده است )

2-  درخشانندگی و لطافت پوست یکی از مزایای استفاده از لیزر موهای زائد است .

3- از دیگر مزایا لیزر موهای زائد آسیب نرسیدن به پوست شماست شاید در ابتدا بعد از انجام لیزر موهای زائد پوست شما متورم یا قرمز شود که این قرمزی به خاطر از بین رفتن فولیکول مو می باشد که با استفاده از ابزارهای سرد کننده و یا کرم زینک اکساید می توان این تورم را تیمار کرد. روش امن و با کیفیت دقیق تر که امن و بدون خطر بودن لیزر بیشتر از 20 سال است تایید شده است و درد و ناراحتی خیلی کمتری نسبت به روش های دیگر دارد.روش های سنتی عوارضی چون سوختگی و خراش و بریدن و جوش های چرکی و تحریکات پوستی می باشد که این عوارض در نواحی خط بیکینی ، و زیر بغل است حتی عوارض بعد از استفاده از اپیلاسدون بعدها فرد را دچار عفونت و درد می کند .

4- کمرنگ شدن و نازک شدن و در نهایت از بین رفتن  مو به میزان خیلی بالا در فرد است  .

5- استفاده از لیزر موهای زائد خیلی سریع تر و با جواب دهی بهتر و کامل تر از روش دهای دیگر است و صرفه جویی در وقت و زمان فرد است .که در این فرآیند به مقدار 60 تا 90 درصد از موهای زائد برای مدت زیادی از بین می رود .

که در نتیجه می توان گفت : در زمان کوتاه دحجم زیادی از مو از بین می رود .

6- شاید در ابتدا هزینه ای که برای جلسات خود پرداخت می کنید ، زیاد به نظر بیاید ولی این هزینه نسبت به تعداد جلسات شما بستگی دارد که وقتی نتیجه  لیزر موهای زادئد را مشاهده می کنید ، این هزینه برای شما نسبت به هزینه های خرید

دستگاه اپلیدی یا کرم مو بر و یا اپیلاسیون که برای همیشه باید استفاده کنید ، توجیح منطقی و اقتصادی دارد.

7- استفاده از روش های سنتی مپل وکس و اپلیدی و بند انداختن و… شاید در ابتدا پوستی بدون مو و تمیز برای شما نمایان کند ولی یکی از مشکلات این روش ها موهای زیر پوستی و تیره و ناخوشایند است .که ا استفاده از لیزر موهای زائد نه تنها موهای زیر پوستی ایجاد نمی شود بلکه باعث صاف شدن و درخشندگی و لطافت پوست می شود .

8- رفع موهای زائد با لیزر دارای سلامت و بهداشت بیشتری نسبت به روش های دیگر است .

نحوه ریزش مو در لیزر موهای زائد به چه صورت است؟

به طور طبیعی پس از لیزر موهای زائد 1 تا 2 هفته شروع به ریزش می کند .

پس از انجام لیزر یک سوم مو می ریزد ، یک سوم دیگر در حال استراحت هستند ، یک سوم  دیگر در حال رشد می باشند ، که این روند به این معنا است که در هر جلسه لیزر موهای زائد 10 تا 30 درصد موها می تواند از بین برود و در صد بیشتری از مو نازکتز از قبل رشد خواهند کرد .

به طوز میانگین 70 تا 90 درصد موهای زائد در طی 4 تا 7 جلسه به طور دائم کاهش پیدا می کنند .

یکی از موانع مهم که درمان لیزر موهای زائد در فرد جواب و نتیجه مطلوب دریافت نمی کند مشکلات هرمونی و سایر مشکلات دیگر است .

زمانی که موهای لیزر شده در مرحله رشد (کاتاژن) باشند ، از بین می رود و لیزر موهای زائد در زمان رشد مو ، فولیکول های زیر سطح پوست را ار بین می برد ، و چنانچه مشاهده کردید موهای دیگر در آمدند جای نگرانی نیست چرا که در جلسات بعدی لیزر موهای زائد ، مسکل موهایی که تازه در آمدند حل می شود .

بعد ار اتمام جلسات خود که به نتیجه دلخواه و ریزش 90 تا 100 درصد موهای زائد خود رسیدید ، برای جلوگیری از رشد احتمالی موهای زائد خود سالی 1 مرتبه باید لیزر موهای زائد را تجدید کنید .

نتیجه کامل و مطلوب عمل لیزر موهای زائد به چند عامل بستگی دارد ؟

1- ناحیه ای که لیزر روی آن انجام می شود.

2- نوع دستگاه و برندی که استفاده می شود.

3- نوع پوست و رنگ پوست.

4- نوع مو و جنس مو.

5- تجربه و مهارت متخصص لیزر موهای زائد که با دستگاه کار می کند.

دلایل لیزر موهای زائد در بدن آقایان چیست ؟

 

بیشتر آقایان مخصوصا ورزشکاران ،کسانی که رشته ورزشی مثل شنا ، بدنسازی، دوچرخه سواری و یا فوتبال و … فعالیت دارند ، برای ظاهری زیبا و بهداشت بدن و … به دنبال راهکاههایی برای حذف موهای زائد خود هستند .

امروزه بیشتر آقایان بر خلاف دوره قبل که معتقد بودند ، داشتن موی زیاد نشانه مردانگی بیشتر است !!!، برای داشتن آراستگی و بهداشت و فرهنگ برتر و خصوصا زیبا جلوه کردن برای خود و شریک زندگیشان ، از راهکارهای مفید و نتیجه بخش یعنی لیزر موهای زائد استفاده می کنند.

لیزر موهای زائد در آقایان در مقایسه با خانم ها تفاوت هایی دارد :

تعداد جلسات لیزر موهای زائد برای آقایان نسبت به خانم ها بیشتر است و نیاز به جلسلت زیادی دارند و حتی جلسات سالیانه آقایان نسبت تا 4 جلسه هم ادامه پیدا می کند ، چرا که ریشه موی آقایان نسبت ه خانم ها محکمتر و قوی تر است .

تعداد جلسات لیزر موهای زائد خانم ها 4 تا 6 جلسه است ولی در آقایان تعداد جلسات بیشتر است که معمولا 70% موها به مدت 6 تا 8 جلسه با فاصله زمانی 6 هفته از بین می رود .( تعداد جلسات برای رسیدن به نتیجه مطلوب بستگی به نوع پوست و ویژگی های ارثی و ژنتیکی دارد )

موهای زائد در آقایان موهایی هستند که در ناحیه شکم ، شانه ، سینه ، کمر و پشت ، ناحیه تناسلی ، و گردن است .

مراقبت های قبل و بعد از لیزر موهای زائد آقایان در مقایسه با خانم ها ، تفاوتی ندارد .

ناحیه های رفع موهای زائد با لیزر در بانوان :

چرا بهتر است لیزر موهای زائد کل بدن را انتخاب کنیم ؟  

اگر تصمیم گرفتید که لیزر موهای زائد را انتخاب کنید بهترین نوع انتخاب شما می تواند لیزر موهای زائد کل بدن باشد ، بهد جای آنکه چندین جلسه در روزهای متفاوت برای نواحی مختلف بدن را انتخاب کنید ، بهتر است که یک جلسه را برای کل بدن خود تعیین کنید .

این روند لیزر درمانی نواحی کل بدن موجب هماهنگی با روتین لیزر موهای زائد می شود .

قبل از انجام لیزر موهای زائد کل بدن باید کل بدن را با تیغ شیو شود ،  به خاطر این که نباید فولیکول مو آسیب یا دست خورده شود تا حرارت ناشی از پرتوی لیزر به آن برسد ، که این روند برای کل بدن راحت تر است .

برای کسانی که همیشه پوست خود را برنز نگه می دارند و همیشه آفتاب می گیرند این روش (لیزر موهای زائد کل بدن ) در یک جلسه روش بهتری خواهد بود ، که کل بدن به روتین سابق خود بازگردد و بعد از تمام شدن جلسات لیزر درمانی سراغ آفتاب گرفتن و استفاده از دستگاه های سولار و اسپری های برنز کننده استفاده کنند .

با این روند از لیزر درمانی کل بدن همزمان از شر موهای زائد رها می شوند و زودتر به روند عادی خود باز می گردند.

یکی دیگر از نقاط مثبت این موضوع که اگر کل بدن را لیزر درمانی کنید از تخفیفات ویژه کلینیک مورد نظر می توانید استفاده کنید و همچنین صرفرجویی در وقت و هزینه خود کرده اید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *